Members


Rep. Ryan Bizzarro

Chair

District 3
Erie County


Rep. Joseph Ciresi

Vice Chair

District 146
Montgomery County


Rep. Austin Davis

Vice Chair

District 35
Allegheny County


Rep. Mary Isaacson

Vice Chair

District 175
Philadelphia County


Rep. Peter G. Schweyer

Vice Chair

District 22
Lehigh County


Rep. Elizabeth Fiedler

Subcommittee Chair

District 184
Philadelphia County


Rep. Kevin Boyle

District 172
Montgomery and Philadelphia counties


Rep. Tim Briggs

District 149
Montgomery County


Rep. Donna Bullock

District 195
Philadelphia County


Rep. Danilo Burgos

District 197
Philadelphia County


Rep. Frank Burns

District 72
Cambria County


Rep. Mary Jo Daley

District 148
Montgomery County


Rep. Margo Davidson

District 164
Delaware County


Rep. Tina Davis

District 141
Bucks County


Rep. Jason Dawkins

District 179
Philadelphia County


Rep. Dan Deasy

District 27
Allegheny County


Rep. David M. Delloso

District 162
Delaware County


Rep. Tony DeLuca

District 32
Allegheny County


Rep. Michael Driscoll

District 173
Philadelphia County


Rep. Isabella Fitzgerald

District 203
Philadelphia County


Rep. Marty Flynn

District 113
Lackawanna County


Rep. Dan B. Frankel

District 23
Allegheny County


Rep. Robert L. Freeman

District 136
Northampton County


Rep. Danielle Friel Otten

District 155
Chester County


Rep. Edward C. Gainey

District 24
Allegheny County


Rep. Patrick J. Harkins

District 1
Erie County


Rep. Jordan A. Harris

District 186
Philadelphia County


Rep. Joseph C. Hohenstein

District 177
Philadelphia County


Rep. Kristine C. Howard

District 167
Chester County


Rep. Sara Innamorato

District 21
Allegheny County


Rep. Malcolm Kenyatta

District 181
Philadelphia County


Rep. Patty Kim

District 103
Dauphin County


Rep. Stephen Kinsey

District 201
Philadelphia County


Rep. Bridget M. Kosierowski

District 114
Lackawanna County


Rep. Leanne Krueger

District 161
Delaware County


Rep. Summer Lee

District 34
Allegheny County


Rep. Mark A. Longietti

District 7
Mercer County


Rep. Maureen E. Madden

District 115
Monroe County


Rep. Steve Malagari

District 53
Montgomery County


Rep. Robert Matzie

District 16
Beaver and Allegheny counties


Rep. Jeanne McNeill

District 133
Lehigh County


Rep. Robert Merski

District 2
Erie County


Rep. Dan Miller

District 42
Allegheny County


Rep. Kyle Mullins

District 112
Lackawanna County


Rep. Ed Neilson

District 174
Philadelphia County


Rep. Jennifer M. O'Mara

District 165
Delaware County


Rep. Eddie Day Pashinski

District 121
Luzerne County


Rep. Christopher M. Rabb

District 200
Philadelphia County


Rep. Mark Rozzi

District 126
Berks County


Rep. Christopher Sainato

District 9
Lawrence County


Rep. Ben Sanchez

District 153
Montgomery County


Rep. Christina Sappey

District 158
Chester County


Rep. Mike Schlossberg

District 132
Lehigh County


Rep. Melissa Shusterman

District 157
Chester and Montgomery counties


Rep. Brian K. Sims

District 182
Philadelphia County


Rep. Pam Snyder

District 50
Greene, Fayette and Washington counties


Rep. Jared G. Solomon

District 202
Philadelphia County


Rep. Greg Vitali

District 166
Delaware and Montgomery counties


Rep. Perry Warren

District 31
Bucks County


Rep. Joe Webster

District 150
Montgomery County


Rep. Jake Wheatley

District 19
Allegheny County


Rep. Dan Williams

District 74
Chester County


Rep. Mike Zabel

District 163
Delaware County