Members


Rep. Jennifer M. O'Mara

Chairwoman

District 165
Delaware County


Rep. David M. Delloso

Vice Chair

District 162
Delaware County


Rep. Liz Hanbidge

Vice Chair

District 61
Montgomery County


Rep. Carol Hill-Evans

Vice Chair

District 95
York County


Rep. Patty Kim

Vice Chair

District 103
Dauphin County


Rep. Leanne Krueger

Vice Chair

District 161
Delaware County


Rep. Christina Sappey

Vice Chair

District 158
Chester County


Rep. Melissa Shusterman

Vice Chair

District 157
Chester and Montgomery counties


Rep. Perry Warren

Vice Chair

District 31
Bucks County


Rep. Mike Zabel

Vice Chair

District 163
Delaware County


Rep. Danielle Friel Otten

Secretary

District 155
Chester County


Rep. Steve Malagari

Treasurer

District 53
Montgomery County


Rep. Kevin Boyle

District 172
Montgomery and Philadelphia counties


Rep. Matthew Bradford

District 70
Montgomery County


Rep. Tim Briggs

District 149
Montgomery County


Rep. Joseph Ciresi

District 146
Montgomery County


Rep. Mary Jo Daley

District 148
Montgomery County


Rep. Tina Davis

District 141
Bucks County


Rep. Pamela A. DeLissio

District 194
Montgomery and Philadelphia counties


Rep. John T. Galloway

District 140
Bucks County


Rep. Nancy Guenst

District 152
Montgomery and Philadelphia counties


Rep. Manuel Guzman

District 127
Berks County


Rep. Dianne Herrin

District 156
Chester County


Rep. Kristine C. Howard

District 167
Chester County


Rep. Brian Joseph Kirkland

District 159
Delaware County


Rep. Joanna E. McClinton

District 191
Delaware and Philadelphia counties


Rep. Napoleon Nelson

District 154
Montgomery County


Rep. Mark Rozzi

District 126
Berks County


Rep. Ben Sanchez

District 153
Montgomery County


Rep. Mike Sturla

District 96
Lancaster County


Rep. Greg Vitali

District 166
Delaware and Montgomery counties


Rep. Joe Webster

District 150
Montgomery County


Rep. Dan Williams

District 74
Chester County


Rep. Regina Young

District 185
Delaware and Philadelphia counties